Witaj na FinansedlaCiebie.eu ! Zarejestruj siĂŞ aby w peÂłni korzystaĂŚ z naszych usÂług!

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,254
Najnowszy użytkownik: adyfuwox
Ostatnio czytane
Dom za małe pieniądze
Wyprzedaże – prawdziwe okazje do wydawania pieniędzy
Do banku z małolatem
Jak działa system emerytalny?
Sposoby na oszczędzanie dla studenta
Prawa i obowiązki pracownika oraz pracodawcy
Ulgi podatkowe
Charakterystyka obligacji
Nowe zasady wyliczania zdolności kredytowej, czyli Rekomendacja S w praktyce
Leasing konsumencki
Lokata rentierska
Kiedy bank staje się niewypłacalny
Podatek liniowy a progresywny - który lepszy?
Jak firmy płacą podatki?
Uroki Private bankingu
Zaprzyjaźnione strony


Karta kredytowa – jak korzystać bez żadnych kosztów?
Posiadacze kart kredytowych na pewno mogą potwierdzić i to bez mrugnięcia okiem, że to narzędzie płatnicze jest wręcz najlepszym z możliwych „darów” jakie los zesłał im, oczywiście przy nieskromnej pomocy banków. Pisząc jednak zupełnie poważnie, karta kredytowa to idealne rozwiązanie dla tych, którzy dużo kupują płacąc za zakupy kartą. Bo w tym wypadku można płacić kartą, na którą dostaje się pieniądze od banku. Sprecyzujmy – dostaje, czyli pożycza – bo w przypadku karty kredytowej wszystko to co wykorzystamy musimy na nią po prostu oddać. Ale oddać można wszystko bez grosza odsetek i kosztów. Trzeba tylko wiedzieć, jak korzystać z dobrodziejstwa tego plastikowego kredytu dla każdego.
Jeśli posiadacie kartę kredytową to na pewno wiecie, jak się nią posługiwać, żeby nic nie kosztowała. Jeśli nie macie karty a chcielibyście taką posiąść to musicie wiedzieć, że wszystkie operacje bezgotówkowe, które wykonacie tą kartą będą bezpłatne dopóki dopóty pieniądze oddacie we właściwym i wyznaczonym przez bank terminie. Termin ten nazywa się często okresem bez odsetkowym. Pojęcie to jednak nie istnieje w przypadku wypłat gotówkowych z bankomatów. Taki sposób skorzystania z karty kredytowej wiąże się nie tylko z odsetkami liczonymi od razu ale również bardzo często z wysoką prowizją za wypłatę środków z bankomatu.
Większość kart kredytowych, bez względu na bank, przez jaki zostały one przyznane, ma okres bez odsetkowy do pięćdziesięciu dwóch albo pięćdziesięciu czterech dni od pierwszego dnia okresu rozliczeniowego. Rzeczą, którą posiadacz takiej karty musi wiedzieć bezwzględnie jest to,


jak wypada okres rozliczeniowy. To bardzo ważne, bo od ostatniego dnia tego okresu pozostają Wam właśnie dni do spłaty zadłużenia bez żadnych odsetek. Ale od ostatniego dnia okresu rozliczeniowego tych dni będzie albo dwadzieścia dwa albo dwadzieścia cztery.
Jeżeli wykonacie kartą kredytową transakcje w całym okresie rozliczeniowym to w następnym dniu po jego zakończeniu w Waszej bankowości online bądź w jakimś panelu klienta pojawi się rozliczenie karty. Kartę możecie spłacić całkowitą kwotą zadłużenia, minimalną kwotą zadłużenia albo dowolną kwotą. Chodzi o to, że jeżeli w tym okresie bez żadnych odsetek spłacicie całość zadłużenia, które powstało na Waszej karcie, to z tytułu udostępnienia Wam i wykorzystania tych środków nie poniesiecie żadnych, nawet najmniejszych kosztów. I to jest właśnie sposób na korzystanie z karty bez żadnych opłat. Robicie zakupy, płacicie kartą a na koniec oddajecie wszystko w wyznaczonym przez bank terminie. Wówczas pożyczone pieniądze oddajecie dokładnie w takiej samej kwocie jak wykorzystaliście. Oczywiście, kiedy środki się zaksięgują możecie z nich korzystać od nowa. I tak w koło, dopóki nie przyjdzie pora oddania Waszej karty do banku.
Jeśli nie chcecie spłacać całości można na kartę oddać minimalną spłatę, ale wówczas od wykorzystanej kwoty zapłacicie odsetki. Nie są one jednak dzisiaj już tak wysokie jak jeszcze dekadę temu. Dzisiaj kilkanaście procent odsetek w skali roku to już maksimum. Nie mniej jednak można napisać naprawdę szczerze, że karty kredytowe w rękach mądrych ludzi to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie.

Inne informacje finansowe
Plan domowych oszczędności – warto zacząć już dziś
Samemu zadbaj o swoją emeryturę
Produkty kredytowe dostępne dla firm
Karta kredytowa – jak korzystać bez żadnych kosztów?
Chwilówki – zalety i wady pożyczek na miesiąc
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama
Meta Tagi
konta bankowe konta młodzieżowe lokaty odszkodowania eKonto konto osobiste
Serdecznie polecamy

Ostatnio dodane
Wyprzedaże – prawdziwe okazje do wydawania pieniędzy
Szkoła językowa - dobry pomysł na biznes?
Czy warto inwestować w zakłady bukmacherskie?
Zysk niewielki, ale jednak jest
Oszczędzanie czy kredyt
Najczęściej czytane
Podatek liniowy a progresywny - który lepszy?9263
Kredyt hipoteczny a kredyt mieszkaniowy9140
Kredyt konsolidacyjny9017
Kredyt gotówkowy8624
Lokaty bankowe - korzyści i pułapki8420
Agencja reklamowa NPROFIT| tel. 784071764| Reklama | Kontakt
Copyright 2018 FinansedlaCiebie.eu | Projekt i wykonanie www.Geneoo.pl