Witaj na FinansedlaCiebie.eu ! Zarejestruj siĂŞ aby w peÂłni korzystaĂŚ z naszych usÂług!

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,084
Najnowszy użytkownik: asige
Ostatnio czytane
Uroki Private bankingu
Dlaczego powinniśmy bać się inflacji
Pomoc komercyjna i państwowa
Ekonomiczne podejście do codziennych wydatków
Kredyt hipoteczny a kredyt mieszkaniowy
Bezpieczniej z IKE czy IKZE?
Polisolokaty
Tajemnica bankowa
Wszechobecne konta osobiste
Opcje dla każdego
Bankowość inwestycyjna
Na czym polega cross-selling bankowy
Kredyt studencki
Analiza techniczna i fundamentalna
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO)
Zaprzyjaźnione strony


Wszechobecne konta osobiste
Bankowość chyba jeszcze nigdy nie była tak powszechnie dostępnym i używanym narzędziem jak ma to miejsce w naszych czasach. Jak wynika z ankiet mało kto nie posiada jeszcze osobistego rachunku bankowego. Czterech na pięciu rodaków ma własne konto i nie wyobraża sobie życia bez niego. Niektórzy decydują się nawet na otwarcie wielu rachunków bankowych używanych do różnych celów. Również małżonkowie coraz częściej oprócz indywidualnych kont otwierają też wspólny rachunek do prowadzenia opłat domowych. Funkcjonowanie w XXI wieku wymagało przyjęcia całej masy innowacji i nowych rozwiązań – jednym z nich jest właśnie tak szeroko rozpowszechniona bankowość elektroniczna. Nawet mimo tego, że wciąż straszy się w mediach atakami hackerskimi oraz licznymi wyłudzeniami, to i tak klienci korzystających z usług prowadzenia rachunków uważają to za bezpieczną i bardzo wygodną metodę korzystania z pieniędzy.
Liczba banków jest duża i dlatego muszą na co dzień walczyć o klienta indywidualnego. Stąd też pojawienie się dużej liczby promocji oraz różnego rodzaju ulg. A konsumenci stają się coraz bardziej wybredni jeżeli chodzi o warunki świadczenia usług. Ankiety pokazują, że największą zaletą rachunków jest w rozumieniu Polaków ich niski koszt prowadzenia. Konto doskonałe powinno być całkowicie darmowe – nie obciążać klienta opłatami za prowadzenie oraz korzystanie z kart i bankomatów. Coraz więcej banków wychodzi też naprzeciw ambitniejszym odbiorcom.


Świadomość finansowa rośnie a zainteresowanie różnymi metodami oszczędzania i inwestowania jest znacznie częstym tematem rozmyślań konsumentów. Dlatego też mamy do czynienia z rozwojem instrumentów finansowych, które jeszcze kilkanaście lat temu zarezerwowane były jedynie dla biznesmenów i większych przedsiębiorców. Aktualnie każda osoba prywatna dysponująca pewnymi nadwyżkami gotówki może stać się inwestorem. Możliwość szybkiego oraz wolnego od formalności zakładania lokat terminowych lub inwestycyjnych staje się standardem.
Również zintegrowana z rachunkiem osobistym możliwość podjęcia kredytu jest ciepło przyjmowana przez klientów instytucji bankowych. Jest to korzyść obustronna – konsument otrzymuje możliwość łatwego uzyskania pożyczki, podczas gdy bank posiada wgląd w dane finansowe konkretnego klienta i bez problemu może ocenić jego wiarygodność.
W jaką stronę zmierzają wiec rachunki osobiste? Prawdopodobnie zwiększy się ilość możliwości lokowania swoich pieniędzy w jeszcze większej liczbie instrumentów finansowych. Rozwój techniki z pewnością przyniesie jeszcze wiele nowych sposobów dostępu do swoich pieniędzy i płacenia. Obecnie oprócz gotówki używać można także kart płatniczych i przelewów elektronicznych – zmienia się jednak metoda samego używania elektronicznych narzędzi. Karty z paskiem magnetycznym wyparte zostały przez karty chipowe z możliwością płacenia zbliżeniowego. Również coraz częściej do regulowania rachunków wykorzystuje się telefony komórkowe. A pomysły na nowe rozwiązania z pewnością pojawią się już niebawem i jeszcze bardziej usprawnią i uproszczą elektroniczny przepływ gotówki.
Inne informacje finansowe
Wszechobecne konta osobiste
Starość z IKE
Budżet domowy pod lupą
Minusy wynajmowania mieszkania
Oszczędzanie czy kredyt
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama
Meta Tagi
konta bankowe konta młodzieżowe lokaty odszkodowania eKonto konto osobiste
Serdecznie polecamy

Ostatnio dodane
Wyprzedaże – prawdziwe okazje do wydawania pieniędzy
Szkoła językowa - dobry pomysł na biznes?
Czy warto inwestować w zakłady bukmacherskie?
Zysk niewielki, ale jednak jest
Oszczędzanie czy kredyt
Najczęściej czytane
Podatek liniowy a progresywny - który lepszy?9167
Kredyt hipoteczny a kredyt mieszkaniowy9081
Kredyt konsolidacyjny8941
Kredyt gotówkowy8561
Lokaty bankowe - korzyści i pułapki8346
Agencja reklamowa NPROFIT| tel. 784071764| Reklama | Kontakt
Copyright 2010 FinansedlaCiebie.eu | Projekt i wykonanie www.Geneoo.pl