Witaj na FinansedlaCiebie.eu ! Zarejestruj siĂŞ aby w peÂłni korzystaĂŚ z naszych usÂług!

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,375
Najnowszy użytkownik: urylute
Ostatnio czytane
Kredyty hipoteczne – jak wybrać najlepszą opcję
Kredyt hipoteczny a kredyt mieszkaniowy
Odpowiedzialne gospodarowanie pieniędzmi
Najważniejsze zmiany w ustawie o kredycie konsumenckim
Sposoby na oszczędzanie dla studenta
Konto online - wygoda i funcjonalność
Chwilówki – zalety i wady pożyczek na miesiąc
Historia podatków
Polisolokaty
Bank, któremu nie zależy na zysku
Fundusze hendingowe
Charakterystyka akcji
Podatek liniowy a progresywny - który lepszy?
Oszczędzanie czy kredyt
Zalety faktoringu
Zaprzyjaźnione strony


Uroki Private bankingu
"Private banking", „Bankowość Prywatna” czy „Wealth Management” - pod tym pojęciem kryje się szerokie spectrum usług, jakie banki świadczą swoim najzamożniejszym klientom. Są to zarówno usługi o charakterze czysto finansowym, jak i usługi typu concierge.
Jedną z charakterystycznych cech współczesnej bankowości jest tzw. segmentacja klientów. Bank dzieli klientów na kilka kategorii (segmentów), a następnie do każdej z nich dostosowuje nieco inny model biznesowy, obejmujący określony poziom usług oraz ofertę produktową.
W efekcie segmentacji w niemal każdym komercyjnym banku można wskazać kilka odrębnych linii biznesowych, które dysponują pewną autonomią w zakresie kadry, organizacji, zarządzania oraz produktów. W odniesieniu do klientów korporacyjnych są to linie obsługującą strategiczne przedsiębiorstwa (corporate banking) oraz linie wyspecjalizowane w obsłudze małych i średnich firm (middle market). Segmentacji dokonuje się z uwzględnieniem obrotów, sektorów gospodarki, typu własności (prywatna/publiczna, krajowa/międzynarodowa, inne).
Natomiast w segmencie klienta detalicznego w większości banków funkcjonują takie kategorie, jak: bankowość dla każdego (mass market), personal banking - oferta przygotowana dla klientów o ponadprzeciętnych dochodach oraz private banking - usługi dedykowane dla klientów wyjątkowych, którzy dysponują co najmniej milionem dolarów. Do grupy uprzywilejowanych klientów banku należą również: klienci wyjątkowo zamożni (minimum 5 milionów USD) oraz super bogaci (o aktywach finansowych powyżej 35 milionów USD).

Co oferuje private banking
Przede wszystkim


zindywidualizowaną i kompleksową obsługę, uwzględniającą zarówno finansowe, jak i pozafinansowe oczekiwania klienta. W ramach private bankingu klient otrzymuje osobistego doradcę, który stara się poznać jego indywidualne potrzeby i na tej podstawie modyfikuje istniejące produkty bankowe oraz przygotowuje propozycje niestandardowych transakcji. Przede wszystkim opiekuje się rachunkiem klienta, nadzoruje tradycyjne usługi bankowe (pożyczki, lokaty oraz kredyty), a także informuje o alternatywnych możliwościach inwestycyjnych oraz atrakcyjnych źródłach pozyskania kapitału. Do jego obowiązków należy ponadto: doradztwo podatkowe i z zakresu nieruchomości, administrowanie funduszami powierniczymi, opieka nad ubezpieczeniami i asekuracją.
Jednak często w ramach private banking klient zyskuje dostęp do bardziej wyrafinowanej usługi, jaką jest niewątpliwie usługa concierge. Polega ona na tym, iż pracownik banku wykonuje zlecenia, które mają związek z życiem osobistym klienta, np. załatwia w jego imieniu formalności w urzędach, rezerwuje bilety lotnicze czy też pokój w hotelu, organizuje opiekę medyczną dla rodziny, zamawia bilety na imprezy sportowe lub kulturalne, dokonuje zakupów nieruchomości, luksusowych samochodów lub dzieł sztuki, słowem - angażuje się w takie działania, które ułatwiają klientowi życie.

Trudno nie zauważyć, iż w bankowości osobistej kluczową rolę odgrywa właśnie wygoda klienta. Sprawna obsługa, łatwiejsze procedury, dostęp do trudno osiągalnych dóbr oraz usług, rozwiązania mające zaoszczędzić czas klientów, kompleksowość, dyspozycyjność oraz dyskrecja - to najważniejsze cechy private bankingu.
Inne informacje finansowe
Uroki Private bankingu
Jak banki dbają o bezpieczeństwo transakcji
Kredyt kupiecki
Jak szybko i skutecznie zlikwidować konto w banku
Do banku z małolatem
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama
Meta Tagi
konta bankowe konta młodzieżowe lokaty odszkodowania eKonto konto osobiste
Serdecznie polecamy

Ostatnio dodane
Wyprzedaże – prawdziwe okazje do wydawania pieniędzy
Szkoła językowa - dobry pomysł na biznes?
Czy warto inwestować w zakłady bukmacherskie?
Zysk niewielki, ale jednak jest
Oszczędzanie czy kredyt
Najczęściej czytane
Podatek liniowy a progresywny - który lepszy?8744
Kredyt hipoteczny a kredyt mieszkaniowy8036
Kredyt konsolidacyjny7851
Kredyt gotówkowy7572
Lokaty bankowe - korzyści i pułapki7478
Agencja reklamowa NPROFIT| tel. 784071764| Reklama | Kontakt
Copyright 2010 FinansedlaCiebie.eu | Projekt i wykonanie www.Geneoo.pl