Witaj na FinansedlaCiebie.eu ! Zarejestruj się aby w pełni korzystać z naszych usług!

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,480
Najnowszy użytkownik: ygekaqiw
Ostatnio czytane
Jeśli masz pieniądze kupuj na raty zero procent
Co to są podatki?
Czy kredyty w dzisiejszych czasach to konieczność?
Koszty związane z kupnem mieszkania
Finanse domowe – jak planować budżet
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO)
Czym jest podatek Belki?
Opcje
Dom za małe pieniądze
Wszyscy jesteśmy zadłużeni, czyli kilka słów o długu publicznym
Zanim poręczymy cudzy kredyt...
Jak inwestować na Giełdzie Papierów Wartościowych?
Chwilówki – zalety i wady pożyczek na miesiąc
Waluta a pieniądz
Bankowość inwestycyjna
Zaprzyjaźnione strony


Konto online - wygoda i funcjonalność
Z roku na rok rośnie liczba posiadaczy bankowych kont online - według przeprowadzonych przez ZBP obliczeń z wirtualnego rachunku korzysta obecnie ponad 11 milionów użytkowników. Trudno się temu dziwić, gdyż konto online - dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - umożliwia szybki i bezpieczny dostęp do zgromadzonych na rachunków środków bez konieczności wizyty w placówce bankowej.

Wygoda
W dobie bankowości elektronicznej założenie i prowadzenie konta stało się czynnością wyjątkowo prostą. Aby otworzyć konto online, trzeba jedynie wejść na stronę banku oraz wypełnić krótki, zabezpieczony protokołem SSL formularz (czynność ta zajmuje najwyżej kilka minut). Z reguły po odesłaniu wniosku przedstawiciel banku kontaktuje się z klientem telefonicznie i potwierdza podane przez niego informacje. Jednak w niektórych bankach numer rachunku jest generowany od razu po wypełnieniu formularza. Następnie bank przesyła kurierem na wskazany przez wnioskodawcę adres umowę w tradycyjnej papierowej formie wraz z dołączoną do konta kartą płatniczą. Po zweryfikowaniu przez bank umowy, konto zostaje aktywowane (część banków umożliwia aktywację konta za pośrednictwem infolinii). Cała procedura założenia konta trwa zazwyczaj od jednego do dwóch tygodni.
Równie nieskomplikowaną czynnością jest zamknięcie rachunku. Aby zlikwidować konto, należy jedynie wysłać pismo do banku, w którym muszą się znaleźć następujące informacje: dane osobowe właściciela konta, numer zamykanego rachunku, dokładna data zamknięcia konta oraz - koniecznie! - prośba o pisemne potwierdzenie zamknięcia rachunku. Jeśli na zamykanym koncie pozostały jakieś środki, należy również podać numer konta, na który bank powinien je przelać.

Funkcjonalność
Z roku na rok rośnie liczba operacji, które można przeprowadzić za pośrednictwem konta internetowego. Najczęściej są to: zlecenia stałe, dokonywanie przelewów oraz płatności, możliwość sprawdzenia aktualnego stanu konta (wyciąg z rachunku, potwierdzenie salda po każdym przelewie), założenie oraz zerwanie lokaty internetowej. W większości banków informacja o stanie konta i dostępnych środkach jest przesyłana drogą mailową lub


za pomocą sms-a. Coraz częściej też banki oferują klientom dostęp do raportów w Biurze Informacji Kredytowej.
Jednak w niektórych bankach konto online wiąże się z całkiem sporym pakietem dodatkowych usług: np. w mBanku wraz z kontem klient otrzymuje: pakiety assistance, ubezpieczenia online, Supermaket Funduszy Inwestycyjnych oraz eMaklera. Może też za pomocą internetu lub telefonicznie wystąpić o kredyt (usługa jest dostępna tylko dla tych klientów, którzy mogą się wykazać regularnymi wpływami na konto). Natomiast w Alior Banku dodatkową opcją jest limit na koncie w wysokości nawet 100 tys. złotych, powiązana z kontem lokata nocna oraz rozbudowany pakiet assistance (w ramach którego można wezwać hydraulika, odholować samochód lub uzyskać pomoc medyczną w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania).

Parametry konta
Większość banków rezygnuje z pobieranych przy tradycyjnym koncie opłat, tak więc koszt założenia i prowadzenie rachunku, opłaty za przelewy wewnętrzne oraz zewnętrzne czy też opłaty związane z wydaniem i użytkowaniem karty kształtują się na bardzo niskim lub zerowym poziomie. Ponadto w niektórych bankach konto internetowe jest nieco wyżej niż konto tradycyjne oprocentowane.
Decydując się na konto online, warto jednak sprawdzić, jaki jest limit bezpłatnych zleceń i przelewów. W części banków ich liczba jest z góry ograniczona, inne pozwalają na dowolną ilość przelewów bez narzucania dodatkowych opłat. Trzeba również pamiętać, iż w większości banków brak opłat za prowadzenie konta jest możliwy tylko wtedy, gdy rachunek będzie zasilany przez regularne wpływy w ściśle określonej przez bank wysokości. Tak więc klienci, którzy nie posiadają stałych dochodów, będą zmuszeni uiścić niewielką opłatę (wynosi ona w zależności od banku od 5 do 10 złotych).
Istotnym parametrem są również opłaty za korzystanie z tzw. obcych bankomatów. W większości banków jest to stała kwota, niemniej niektóre banki oferują tę usługę bezpłatnie lub pobierają niewielki procent od wybieranych środków.

Inne informacje finansowe
Konto online - wygoda i funcjonalność
Lokata rentierska
Oszczędzanie czy kredyt
Oszczędzanie czy kredyt
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama
Meta Tagi
konta bankowe konta młodzieżowe lokaty odszkodowania eKonto konto osobiste
Serdecznie polecamy

Ostatnio dodane
Wyprzedaże – prawdziwe okazje do wydawania pieniędzy
Szkoła językowa - dobry pomysł na biznes?
Czy warto inwestować w zakłady bukmacherskie?
Zysk niewielki, ale jednak jest
Oszczędzanie czy kredyt
Najczęściej czytane
Podatek liniowy a progresywny - który lepszy?9314
Kredyt hipoteczny a kredyt mieszkaniowy9164
Kredyt konsolidacyjny9050
Kredyt gotówkowy8649
Lokaty bankowe - korzyści i pułapki8445
Agencja reklamowa NPROFIT| tel. 784071764| Reklama | Kontakt
Copyright 2018 FinansedlaCiebie.eu | Projekt i wykonanie www.Geneoo.pl