Witaj na FinansedlaCiebie.eu ! Zarejestruj się aby w pełni korzystać z naszych usług i pakietu.

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,980
Najnowszy użytkownik: ugosuleza
Ostatnio czytane
Uroki Private bankingu
Racjonalna edukacja ekonomiczna
Ryzyko inwestycyjne
Bankowość inwestycyjna
Dyrektywa MiFID
Kredyt dla nowej firmy
Analiza techniczna i fundamentalna
Lokaty strukturyzowane
Finanse w domu - naucz się prawdziwego oszczędzania
Co to jest Forex?
Jak spłacać kredyt?
W jaki sposób dorobić do mieszkania?
Co to są podatki?
Wyprzedaże – prawdziwe okazje do wydawania pieniędzy
Bankomaty nowej generacji
Zaprzyjaźnione strony


Informacje finansowe:
Opcje
Opcje są kontraktami, w których jedna ze stron daje drugiej prawo do sprzedaży lub też zakupu określonego instrumentu finansowego. W transakcji zatem uczestniczą sprzedający (zwany też wystawiającym) oraz kupujący.
Piotr Marek dnia czerwiec 09 2011 23:54:57 · 0 komentarzy
Finanse przedsiębiorstw cz.1: ustalanie celów
Finanse przedsiębiorstwa są sektorem, nad którym ich właściciele skupiają największą uwagę. Jeżeli wszystko zmierza w dobrym kierunku, następuje wzrost wartości rynkowej przedsiębiorstwa, a co za tym idzie także powiększenie stanu posiadania osób zarządzających firmą.
Piotr Marek dnia maj 31 2011 20:42:18
0 komentarzy
Czym jest podatek Belki?
Generując konkretny dochód kapitałowy obowiązuje nas wymóg odprowadzenia tak zwanego podatku Belki. Szczegółowe informacje odnośnie pojęcia dochodu kapitałowego możemy znaleźć w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych w artykule 17. Podatek Belki należy odprowadzić między innymi od dywidendy, odsetek na rachunkach bankowych oraz kontach oszczędnościowych, odsetek od pożyczek i papierów wartościowych.
Piotr Marek dnia maj 24 2011 22:55:39
0 komentarzy
Podatek liniowy a progresywny - który lepszy?
Krótko o ...
Podatek liniowy opiera się na założeniach oraz własnościach funkcji liniowej. Oznacza to w praktyce, że podatnik uiszcza opłatę równą stałemu współczynnikowi procentowemu dochodu jaki wygeneruje w konkretnym roku podatkowym. Cechą charakterystyczną jest zatem brak progresji podatkowej - stawka procentowa jest taka sama dla każdej podstawy opodatkowania. Jest to w dużej mierze znaczne uproszczenie zasad obliczania samego podatku, przedstawione w sposób klarowny i czytelny.
Piotr Marek dnia maj 24 2011 22:50:25
0 komentarzy
Podatki i podstawa opodatkowania
Wielu z nas nawet nie dostrzega tego, że pieniądze z portfela przechodzą na rachunek państwa w postaci podatków. Dzięki tym pieniądzom mają prawo istnieć wszelkiego rodzaju instytucje rządowe, organy sprawiedliwości czy służba zdrowia, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo i zdrowie obywateli.
admin dnia styczeń 31 2011 17:23:13
0 komentarzy
Czym jest akcyza?
Akcyza to rodzaj podatku nakładanego na określone grupy produktów w celu zmniejszenia ich sprzedaży. Jest to ingerencja państwa w ogólnie rozumiane zdrowie społeczeństwa oraz w zwiększenie rezerw konkretnych surowców. Nie należy przy tym zapominać, że łączy ona cechy „poprawienia” trybu życia obywateli polskich z dodatkowym źródłem dochodu Skarbu Państwa.
admin dnia styczeń 31 2011 17:20:30
0 komentarzy
Jak inwestować na Giełdzie Papierów Wartościowych?
Od wielu już lat można usłyszeć bardzo dobre opinie na temat inwestowania pieniędzy na GPW w Warszawie. Zróżnicowane papiery wartościowe dostępne na tej giełdzie dają możliwość wyboru dla wszystkich. Mogą tutaj uczestniczyć zarówno osoby, chcące w stosunkowo bezpieczny i powolny sposób zarobić pieniądze jak i osoby posiadające wielkie zaufanie do swoich zdolności analitycznych i znajomości giełdy, które chcą w krótkim czasie zarobić dużo pieniędzy.
admin dnia styczeń 31 2011 17:18:46
0 komentarzy
W co inwestować na Giełdzie Papierów Wartościowych?
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest miejscem, w którym jedna strona (inwestorzy) inwestuje pieniądze po to, aby druga strona (organy wydające papiery wartościowe) mogła te pieniądze wykorzystać do rozwoju. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku jest to narzędzie do zarabiania i pozyskiwania pieniędzy za pośrednictwem emitowanych papierów wartościowych.
admin dnia styczeń 31 2011 17:18:04
0 komentarzy
Charakterystyka obligacji
Obligacje są uznawane za jedną z najbardziej bezpiecznych form inwestowania pieniędzy. Czy jednak na pewno w każdym przypadku tak jest? Wszystko zależy od wypłacalności emitenta obligacji, która może być różna. Prawdą jest to, że powszechne zdanie dotyczące bezpieczeństwa zakupu obligacji dotyczy obligacji skarbowych, które zawsze są spłacane ze środków jakimi dysponuje Skarb Państwa.
admin dnia styczeń 31 2011 17:16:21
0 komentarzy
Charakterystyka akcji
Akcje to najczęściej kupowane i sprzedawane papiery wartościowe na giełdzie. Każda akcja stanowi pokrycie finansowe (w określonych przypadkach niepieniężne) konkretnej spółki akcyjnej, która ją wyemitowała. Dla osób znających doskonale prawa rynku oraz potrafiących analizować wydarzenia gospodarcze przewidując trendy hossy i bessy jest to świetna możliwość szybkiego zarobku dużych pieniędzy.
admin dnia styczeń 31 2011 17:14:49
0 komentarzy
Co może obejmować ubezpieczenie rodzinne?
Ubezpieczenie rodzinne jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich rodzin, które chcą zabezpieczyć swoją przyszłość kompleksowo. Jest to produkt bardzo pożądany na rynku jednak do tej pory niewielu ubezpieczycieli udostępnia pełną możliwość regulacji jego wariantów.
admin dnia styczeń 31 2011 17:12:46
0 komentarzy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama
Meta Tagi
konta bankowe konta młodzieżowe lokaty odszkodowania eKonto konto osobiste
Serdecznie polecamy

Ostatnio dodane
Weź się za swoje finanse i zwiększ swoje oszczędności
Finanse a lokata – czy to ma rzeczywiście sens?
Finanse osobiste - jakie są sposoby na podniesienie zdolności kredytowej?
Kredyt w firmie i jego opłacalność
Konto bankowe - pomocne w oszczędzaniu
Najczęściej czytane
Podatek liniowy a progresywny - który lepszy?9516
Kredyt hipoteczny a kredyt mieszkaniowy9259
Kredyt konsolidacyjny9171
Kredyt gotówkowy8747
Lokaty bankowe - korzyści i pułapki8579
Agencja reklamowa NPROFIT| tel. 784071764| Reklama | Kontakt
Copyright 2018 FinansedlaCiebie.eu | Projekt i wykonanie www.Geneoo.pl