Witaj na FinansedlaCiebie.eu ! Zarejestruj siĂŞ aby w peÂłni korzystaĂŚ z naszych usÂług!

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,084
Najnowszy użytkownik: asige
Ostatnio czytane
Zanim poręczymy cudzy kredyt...
Oszczędzanie z bankiem Citi Handlowy
Czym jest podatek Belki?
Egzekucja komornicza na rachunku bankowym
Produkty kredytowe dostępne dla firm
Interes państwa a korporacji
Mądre inwestowanie środków
Starość z IKE
Jak planować budżet
Konta walutowe - kiedy warto?
Bankowe skrytki sejfowe
Co to jest kurs walut?
Finanse domowe – jak planować budżet
Franczyza coraz bardziej popularna
Lokaty bankowe - korzyści i pułapki
Zaprzyjaźnione strony


Fundusz inwestycyjny
Coraz częściej słyszy się o takim pojęciu jak fundusze inwestycyjne. Prawie każdy ma przynajmniej jedną osobę wśród swoich znajomych lub rodziny, która zdecydowała się na wpłatę pieniędzy celem ich pomnożenia. Każdy zastanawia się słysząc o tym jak to jest możliwe, aby wpłacając pieniądze po pewnym czasie mieć możliwość wypłaty większej ich ilości. Fakt – są lokaty bankowe, które dają pewny dochód jednak nie jest on duży i zniechęca to wielu do korzystania z nich. Fundusze inwestycyjne mają jednak zagwarantować dużo więcej – czy jest to możliwe? A jeśli tak to w jaki sposób się to dzieje?

Co to jest fundusz inwestycyjny?
Jest to swoista forma inwestowania pieniędzy w tak zwane szerokie spektrum lokat czyli w wielu miejscach jednocześnie. Ten sposób lokowania pieniędzy jest środkiem zabezpieczającym przed utratą dużych kwot jednocześnie w wyniku nieprzewidzianych ruchów na rynku, na którym inwestowane są pieniądze (dywersyfikacja ryzyka). Taki sposób lokowania pieniędzy jest często zwany metodą multiportfela.

Kto może inwestować?
Inwestować może praktycznie każdy: osoby fizyczne, prawne, przedsiębiorstwa, gminy. Ważne jest to, aby środków lokowanych było jak najwięcej – jest wtedy możliwość większego zarobku przy zachowaniu mniejszego ryzyka. Czy zatem, aby rozpocząć przygodę w fundusze inwestycyjne należy posiadać dużo środków? Niekoniecznie ponieważ fundusz może korzystać z pieniędzy wielu ludzi jednocześnie. Dlatego też podstawą istnienia i rozwoju funduszy jest pozyskiwanie jak największej ilości chętnych dokonujących wpłat. Dodatkowym warunkiem, który musi spełniać fundusz inwestycyjny jest posiadanie specjalisty lub zespołu specjalistów, którzy zarządzają pieniędzmi inwestując je w odpowiednich miejscach przy zachowaniu dwóch podstawowych zasad:
minimalizacja ryzyka,
maksymalizacja zysków.

Jak zarabiać tylko poprzez wpłacenie pieniędzy?
Wystarczy znaleźć fundusz inwestycyjny, który


zrzesza możliwie największą liczbę osób (a tym samym zarządza największymi środkami pieniężnymi – choć nie zawsze jest to równe) i który proponuje najciekawsze warunki (najniższe opłaty za korzystanie). Jeśli wśród znajomych znajdują się osoby korzystające z funduszy inwestycyjnych to warto się ich poradzić. Najlepiej jest wysłuchać opinii kilku znajomych inwestujących w różnych funduszach i wybrać ten, który zapewnia największe zarobki (znaczy to, że pracują w nim skuteczniejsi specjaliści). Kolejnym krokiem jest kontakt, który zawsze jest łatwy i przyjemny ponieważ funduszowi zależy na pozyskaniu jak największej ilości wpłacających. Następnie należy wybrać formę wpłacania (nie zawsze jest wybór) – albo jednorazowo na początku, albo co rok, albo comiesięcznie. Każdy fundusz ma swoje określone kwoty minimalne, z którymi można się do niego zapisać. Później pozostaje jedynie czekać i na bieżąco obserwować jak mnożą się wpłacane pieniądze.

Co dzieje się z wpłaconymi pieniędzmi?
Osoba, która wpłaciła pieniądze może zapomnieć już o nich i tylko czekać na realne wyniki tej decyzji. Tutaj natomiast rozpoczyna się właściwa praca dla specjalistów zarządzających finansami funduszu. Lokują oni pieniądze na różnego rodzaju rynkach i w różnych formach. Mogą to być:
waluty,
akcje,
obligacje,
nieruchomości.
Wszystko to niezależnie od tego czy na rynku krajowym, międzynarodowym, światowym czy też kontynentalnym. Najważniejsze jest to aby środki były lokowane w możliwie największej ilości miejsc, które mają przynieść możliwie największy dochód.

Fundusze inwestycyjne to z całą pewnością doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o przyszłość swoją i swojej rodziny. Wystarczy tylko poświęcić pewną kwotę pieniędzy raz na jakiś czas i nie dość, że otrzyma się jej zwrot to jeszcze będzie on dużo większy (często wielokrotnie większy).
Inne informacje finansowe
Akredytywa i jej wykorzystanie
Fundusz inwestycyjny
Akredytywa i jej wykorzystanie
Jak działa system emerytalny?
TeleBanking, Home Banking, Bankowość Mobilna
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama
Meta Tagi
konta bankowe konta młodzieżowe lokaty odszkodowania eKonto konto osobiste
Serdecznie polecamy

Ostatnio dodane
Wyprzedaże – prawdziwe okazje do wydawania pieniędzy
Szkoła językowa - dobry pomysł na biznes?
Czy warto inwestować w zakłady bukmacherskie?
Zysk niewielki, ale jednak jest
Oszczędzanie czy kredyt
Najczęściej czytane
Podatek liniowy a progresywny - który lepszy?9166
Kredyt hipoteczny a kredyt mieszkaniowy9081
Kredyt konsolidacyjny8941
Kredyt gotówkowy8561
Lokaty bankowe - korzyści i pułapki8346
Agencja reklamowa NPROFIT| tel. 784071764| Reklama | Kontakt
Copyright 2010 FinansedlaCiebie.eu | Projekt i wykonanie www.Geneoo.pl